  • CK45-B3DD821KYNN
CK45-B3DD821KYNN
advertisement
Manufacturer No:
CK45-B3DD821KYNN
HK JDW NO:
769-CK45-B3DD821KYNN
Datasheet:
CK45-B3DD821KYNN
Description:
CK45 820pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.256Dia 6.50mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 12410
Step5Bar-code shipping tag
CK45-B3DD821KYNN
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.256Dia 6.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    B
  • Composition
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Thickness
    5mm