  • CK45-E3DD103ZYVNA
CK45-E3DD103ZYVNA
advertisement
Manufacturer No:
CK45-E3DD103ZYVNA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CK45-E3DD103ZYVNA
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
CK45-E3DD103ZYVNA
Description:
CK45 10000pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.571Dia 14.50mm -25°C~105°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 3200
Step5Bar-code shipping tag
CK45-E3DD103ZYVNA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CK45
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.571Dia 14.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    E
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    10000pF
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm