  • CK45-R3DD181K-NR
CK45-R3DD181K-NR
advertisement
Manufacturer No:
CK45-R3DD181K-NR
HK JDW NO:
769-CK45-R3DD181K-NR
Datasheet:
CK45-R3DD181K-NR
Description:
CK45-RR 180pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.256Dia 6.50mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 16384
Step5Bar-code shipping tag
CK45-R3DD181K-NR
    Select All
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    R
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    180pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    R
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Thickness
    5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Published
    2001
  • Series
    CK45-RR
  • Size / Dimension
    0.256Dia 6.50mm
  • Tolerance
    ±10%