  • CK45-R3DD561K-NR
CK45-R3DD561K-NR
advertisement
Manufacturer No:
CK45-R3DD561K-NR
HK JDW NO:
769-CK45-R3DD561K-NR
Datasheet:
CK45-R3DD561K-NR
Description:
CK45-RR 560pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.354Dia 9.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 7769
Step5Bar-code shipping tag
CK45-R3DD561K-NR
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Series
    CK45-RR
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage, Low Dissipation Factor
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    R
  • Capacitance
    560pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
    Straight
  • Diameter
    9mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Thickness
    5mm