  • CKCA43C0G1H471K100AA
CKCA43C0G1H471K100AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCA43C0G1H471K100AA
HK JDW NO:
769-CKCA43C0G1H471K100AA
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
CKCA43C0G1H471K100AA Overview
The maximal height seated reaches 0.045 1.15mm.Size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm is used.A temperature coefficient of C0G NP0 is assigned to it.1206 (3216 Metric) cases contain the product.This part has a terminal pitch of 800μm.Rated DC is 50V for this electrical part.
CKCA43C0G1H471K100AA Features
the maximal height is 0.045 1.15mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 800μm terminal pitch
CKCA43C0G1H471K100AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCA43C0G1H471K100AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCA43C0G1H471K100AA
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    10.007382mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    CKC
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Voltage
    50V
  • Circuit Type
    Isolated
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.045 1.15mm
  • Length
    3.2mm