  • CKCA43CH1H151K100AA
CKCA43CH1H151K100AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCA43CH1H151K100AA
HK JDW NO:
769-CKCA43CH1H151K100AA
Purchasing and Inquiry
CKCA43CH1H151K100AA Overview
Sitting at 0.043 1.10mm height reaches the maximum height.Size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm is used.There is no rated voltage (URdc) for this electrical device.The chip is rated at 50V voltage.CH is the temperature coefficient.A case of 1206 (3216 Metric) is used to package the product.Part number 800μm has a fixed terminal pitch.
CKCA43CH1H151K100AA Features
the maximal height is 0.043 1.10mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of CH
a 800μm terminal pitch
CKCA43CH1H151K100AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCA43CH1H151K100AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCA43CH1H151K100AA
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    CH
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    150pF
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm