  • CKCA43X5R1H472M100AA
CKCA43X5R1H472M100AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCA43X5R1H472M100AA
HK JDW NO:
769-CKCA43X5R1H472M100AA
Purchasing and Inquiry
CKCA43X5R1H472M100AA Overview
When seated, the maximal height is 0.045 1.15mm.Size/dimension is set to 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.There is no rated (DC) voltage (URdc) for this electrical device.- rated voltage of the chip is 50V volts.Temperature coefficient = X5R.The product is packaged in a 1206 (3216 Metric) case.There is no terminal pitch on this part.
CKCA43X5R1H472M100AA Features
the maximal height is 0.045 1.15mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of X5R
a 800μm terminal pitch
CKCA43X5R1H472M100AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCA43X5R1H472M100AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCA43X5R1H472M100AA
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4700pF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.045 1.15mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm