  • CKCL22C0G1H330K
CKCL22C0G1H330K
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22C0G1H330K
HK JDW NO:
769-CKCL22C0G1H330K
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
CKCL22C0G1H330K Overview
Having a coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C, it is at room temperature.A case of 0805 is used to package the product.This part has a terminal pitch of 1mm.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 50VV.
CKCL22C0G1H330K Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
a 1mm terminal pitch
CKCL22C0G1H330K Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22C0G1H330K applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22C0G1H330K
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm