  • CKCL44C0G1H330K085AA
CKCL44C0G1H330K085AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCL44C0G1H330K085AA
HK JDW NO:
769-CKCL44C0G1H330K085AA
Purchasing and Inquiry
CKCL44C0G1H330K085AA Overview
Sitting at 0.039 1.00mm height, the maximum height is reached.This program operates with 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm as its size/dimension.It has a temperature coefficient of C0G NP0.In a 0805 (2012 Metric) case, the product is packaged.This part has a terminal pitch of 500μm.Electrical part rated at DC 50V voltage.
CKCL44C0G1H330K085AA Features
the maximal height is 0.039 1.00mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 500μm terminal pitch
CKCL44C0G1H330K085AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL44C0G1H330K085AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL44C0G1H330K085AA
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    2mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%