  • CKCM25C0G2A100F060AL
CKCM25C0G2A100F060AL
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25C0G2A100F060AL
HK JDW NO:
769-CKCM25C0G2A100F060AL
Purchasing and Inquiry
CKCM25C0G2A100F060AL Overview
In the seated position, the maximum height reaches 0.028 0.70mm.Size/dimension is set to 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm.Temperature coefficient is C0G NP0.A case of 0504 (1410 Metric) is used to package the product.640μm is the terminal pitch of this part.Normally, this electrical part will operate at a voltage of 100V volts DC.
CKCM25C0G2A100F060AL Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 640μm terminal pitch
CKCM25C0G2A100F060AL Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25C0G2A100F060AL applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25C0G2A100F060AL
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    0504 (1410 Metric)
  • Terminal Shape
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±1pF
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
    2
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm