  • CKCM25JB0J105M080AA
CKCM25JB0J105M080AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25JB0J105M080AA
HK JDW NO:
769-CKCM25JB0J105M080AA
Purchasing and Inquiry
CKCM25JB0J105M080AA Overview
In the seated position, the maximum height reaches 0.035 0.90mm.Size/dimension is set to 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm.There is no rated (DC) voltage (URdc) for this electrical device.The voltage - Rated of the chip is rated 6.3V voltage.There is no temperature coefficient for it.There is a case 0504 (1410 Metric) that contains the product.In this part, the terminal pitch is 640μm.
CKCM25JB0J105M080AA Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
a rated (DC) voltage of 6.3V
a voltage rating of 6.3V volts
A temperature coefficient of JB
a 640μm terminal pitch
CKCM25JB0J105M080AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25JB0J105M080AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25JB0J105M080AA
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    JB
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    1μF
  • Temperature Characteristics Code
    JB
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm