  • CKCM25X7R1E472M
CKCM25X7R1E472M
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25X7R1E472M
HK JDW NO:
769-CKCM25X7R1E472M
Package:
0504 (1410 Metric)
Datasheet:
CKCM25X7R1E472M
Purchasing and Inquiry
CKCM25X7R1E472M Overview
Seating height reaches 0.035 0.90mm.It operates with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm.The voltage - Rated of the chip is rated 25V voltage.Temperature coefficient = X7R.There are no cases included with the product.A voltage of 25V is used with this electrical part.
CKCM25X7R1E472M Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
a voltage rating of 25V volts
A temperature coefficient of X7R
CKCM25X7R1E472M Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25X7R1E472M applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25X7R1E472M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504 (1410 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Series
    CKC
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    1410
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    1.3716mm
  • Width
    1mm