  • CKG32KC0G2E333J335AJ
CKG32KC0G2E333J335AJ
advertisement
Manufacturer No:
CKG32KC0G2E333J335AJ
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CKG32KC0G2E333J335AJ
Package:
SMD, J-Lead
Description:
CKG 0.033μF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.102W 3.60mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC SMD, J-Lead
Quantity:
In Stock : 3497
Step5Bar-code shipping tag
CKG32KC0G2E333J335AJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    SMD, J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CKG
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.102W 3.60mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Thickness (Max)
    0.136 3.45mm