  • CKR05BX102KSVTR1
CKR05BX102KSVTR1
advertisement
Manufacturer No:
CKR05BX102KSVTR1
HK JDW NO:
66-CKR05BX102KSVTR1
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
CKR05BX102KSVTR1
  • Capacitance
    1nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C