  • CKR06BX274KPV
CKR06BX274KPV
advertisement
Manufacturer No:
CKR06BX274KPV
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CKR06BX274KPV
Description:
270nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CKR06BX274KPV
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    270nF
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39014
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.37mm