  • CKR15BR334KM
CKR15BR334KM
advertisement
Manufacturer No:
CKR15BR334KM
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CKR15BR334KM
Description:
C(SIZE)T 330nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
CKR15BR334KM
  • Series
    C(SIZE)T
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Diameter
    6.35mm
  • Length
    12.7mm