  • CKR23CG472KR-LL
CKR23CG472KR-LL
advertisement
Manufacturer No:
CKR23CG472KR-LL
HK JDW NO:
66-CKR23CG472KR-LL
Description:
Military, MIL-PRF-39014, CKR23 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm -55°C~125°C Military Through Hole 2-DIP
Step5Bar-code shipping tag
CKR23CG472KR-LL
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4700pF
  • Depth
    2.34mm
  • Lead Pitch
    8.255mm
  • Dielectric
    C0G
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Lead Spacing
    0.325 8.25mm
  • Height
    3.94mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm