  • CL01Y105MR5NLNC
CL01Y105MR5NLNC
advertisement
Manufacturer No:
CL01Y105MR5NLNC
HK JDW NO:
703-CL01Y105MR5NLNC
Package:
0306 (0816 Metric)
Datasheet:
CL01Y105MR5NLNC
Description:
CL 1μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X7S 0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0306 (0816 Metric)
Quantity:
In Stock : 212000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL01Y105MR5NLNC
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0306 (0816 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL (Reverse Geometry)
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7S
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    4V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Height
    0.5mm
  • Length
    0.8mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm