  • CL03A104KP3NNNH
CL03A104KP3NNNH
advertisement
Manufacturer No:
CL03A104KP3NNNH
HK JDW NO:
703-CL03A104KP3NNNH
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
CL 0.1μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 426
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL03A104KP3NNNH
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CL
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm