  • CL05A156MQ5Q6J8
CL05A156MQ5Q6J8
advertisement
Manufacturer No:
CL05A156MQ5Q6J8
HK JDW NO:
703-CL05A156MQ5Q6J8
Datasheet:
Description:
CL 15μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL05A156MQ5Q6J8
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    15μF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm