  • CL05B473KP5NNND
CL05B473KP5NNND
advertisement
Manufacturer No:
CL05B473KP5NNND
HK JDW NO:
703-CL05B473KP5NNND
Datasheet:
CL05B473KP5NNND
Description:
CL 0.047μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL05B473KP5NNND
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 13 INCH
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm