  • CL05C221JB5NNNC
CL05C221JB5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05C221JB5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05C221JB5NNNC
Datasheet:
CL05C221JB5NNNC
Purchasing and Inquiry
CL05C221JB5NNNC Overview
A 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm size/dimension program is available for this device.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
CL05C221JB5NNNC Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
CL05C221JB5NNNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL05C221JB5NNNC applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
CL05C221JB5NNNC
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm