  • CL05C270JA5NNNC
CL05C270JA5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05C270JA5NNNC
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL05C270JA5NNNC
Package:
0402
Datasheet:
CL05C270JA5NNNC
Description:
27pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 1613
Step5Bar-code shipping tag
CL05C270JA5NNNC
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm