  • CL05X105MR3LNNC
CL05X105MR3LNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05X105MR3LNNC
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL05X105MR3LNNC
Description:
1μF Ceramic Capacitor 20% 22% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 5106
Step5Bar-code shipping tag
CL05X105MR3LNNC
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X6S
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Height
    0.33mm