  • CL10A226MQ8NRNC
CL10A226MQ8NRNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10A226MQ8NRNC
HK JDW NO:
703-CL10A226MQ8NRNC
Package:
0603 (1608 Metric)
Purchasing and Inquiry
CL10A226MQ8NRNC Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals X5R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
CL10A226MQ8NRNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with X5R being the highest temperature coefficient
CL10A226MQ8NRNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL10A226MQ8NRNC applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
CL10A226MQ8NRNC
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    6.3V
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm