  • CL10B103KC84PEC
CL10B103KC84PEC
advertisement
Manufacturer No:
CL10B103KC84PEC
HK JDW NO:
703-CL10B103KC84PEC
Description:
CL 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL10B103KC84PEC
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CL
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    10000pF
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    787.4μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm