  • CL10B105KQ8VPNC
CL10B105KQ8VPNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10B105KQ8VPNC
HK JDW NO:
703-CL10B105KQ8VPNC
Description:
CL 1μF 6.3V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL10B105KQ8VPNC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm