  • CL10B225KQ8NNND
CL10B225KQ8NNND
advertisement
Manufacturer No:
CL10B225KQ8NNND
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL10B225KQ8NNND
Package:
0603
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 10% 0603
Quantity:
In Stock : 8311
Step5Bar-code shipping tag
CL10B225KQ8NNND
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Depth
    800μm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    1.6mm