  • CL10C472JB8NNNC
CL10C472JB8NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10C472JB8NNNC
HK JDW NO:
703-CL10C472JB8NNNC
Datasheet:
Description:
CL 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL10C472JB8NNNC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4700pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm