  • CL10F225ZQ8NNNC
CL10F225ZQ8NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10F225ZQ8NNNC
HK JDW NO:
703-CL10F225ZQ8NNNC
Description:
CL 2.2μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 16557
Step5Bar-code shipping tag
CL10F225ZQ8NNNC
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    -20% +80%
    Y5V F
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm