  • CL21B222KAANNNC
CL21B222KAANNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B222KAANNNC
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL21B222KAANNNC
Package:
0805
Datasheet:
CL21B222KAANNNC
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 15026
Step5Bar-code shipping tag
CL21B222KAANNNC
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    650μm
  • Length
    2mm