  • CL21B225KAFNNNG
CL21B225KAFNNNG
advertisement
Manufacturer No:
CL21B225KAFNNNG
HK JDW NO:
703-CL21B225KAFNNNG
Datasheet:
CL21B225KAFNNNG
Description:
CL 2.2μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 107030
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL21B225KAFNNNG
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X7R
  • Voltage
    25V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm
  • Thickness
    1.3462mm