  • CL21B334KBFNNNE
CL21B334KBFNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL21B334KBFNNNE
HK JDW NO:
703-CL21B334KBFNNNE
Datasheet:
CL21B334KBFNNNE
Purchasing and Inquiry
CL21B334KBFNNNE Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.With the voltage 50V, it is capable of operating.
CL21B334KBFNNNE Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
CL21B334KBFNNNE Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL21B334KBFNNNE applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
CL21B334KBFNNNE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
    Yes
  • Height
    1.35mm
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm
  • Thickness
    1.3462mm