  • CL21B474KAFNNNE
CL21B474KAFNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL21B474KAFNNNE
HK JDW NO:
703-CL21B474KAFNNNE
Datasheet:
CL21B474KAFNNNE
Purchasing and Inquiry
CL21B474KAFNNNE Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as?the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 25V.
CL21B474KAFNNNE Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
CL21B474KAFNNNE Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL21B474KAFNNNE applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
CL21B474KAFNNNE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm
  • Thickness
    1.3462mm