  • CL21C180GBANNND
CL21C180GBANNND
advertisement
Manufacturer No:
CL21C180GBANNND
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL21C180GBANNND
Package:
0805
Datasheet:
Description:
18pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 3465
Step5Bar-code shipping tag
CL21C180GBANNND
  • Package / Case
    0805
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    18pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C