  • CL21C680GBANNND
CL21C680GBANNND
advertisement
Manufacturer No:
CL21C680GBANNND
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL21C680GBANNND
Package:
0805
Datasheet:
Description:
68pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 3957
Step5Bar-code shipping tag
CL21C680GBANNND
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 13 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    650μm
  • Length
    2mm