  • CL31A225KBHNNNE
CL31A225KBHNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31A225KBHNNNE
HK JDW NO:
703-CL31A225KBHNNNE
Datasheet:
CL31A225KBHNNNE
Description:
CL 2.2μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 13862
Step5Bar-code shipping tag
CL31A225KBHNNNE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    X5R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm