  • CL43B824KCJNNNF
CL43B824KCJNNNF
advertisement
Manufacturer No:
CL43B824KCJNNNF
HK JDW NO:
703-CL43B824KCJNNNF
Datasheet:
CL43B824KCJNNNF
Description:
CL 0.82μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL43B824KCJNNNF
  • Factory Lead Time
    38 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.82μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2004mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm