  • CL4790-1000-232-SP
CL4790-1000-232-SP
advertisement
Manufacturer No:
CL4790-1000-232-SP
HK JDW NO:
448-CL4790-1000-232-SP
Purchasing and Inquiry
CL4790-1000-232-SP Overview
With a high supply voltage, 7V~18V can be operated more efficiently.General Purpose applications can be downloaded from the wireless RF transmitter.RF Transmitter operation is enabled by a maximum operating temperature of 80°C°C.It is recommended to set the supply voltage of wireless RF transmitter to 18V for maximum efficiency.In order to mount the RF transmitter and receiver, it is necessary to use a Cable-mount.
CL4790-1000-232-SP Features
Cable
CL4790-1000-232-SP Applications
  • UMTS
  • Ultra-Mobile PC
  • Test Equipment
  • Cellular infrastructure
  • Radio frequency (RF)
  • Keyless Entry Systems
  • TD-SCDMA
  • BeiDou
  • Microwave radios
  • Small aperture terminals (VSATs)
Step5Bar-code shipping tag
CL4790-1000-232-SP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Weight
    170.097139g
  • Published
    2005
  • Feature
    2 ConnexLink RS232 Units
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Supply
    7V~18V
  • Frequency
    902MHz~928MHz
  • Function
    2 Transceivers
  • Operating Supply Voltage
    18V
  • Interface
    RS-232
  • Power - Output
    1000mW