  • CLF10040T-220M-H
CLF10040T-220M-H
advertisement
Manufacturer No:
CLF10040T-220M-H
HK JDW NO:
769-CLF10040T-220M-H
Datasheet:
CLF10040T-220M-H
Description:
Quantity:
In Stock : 10192
Step5Bar-code shipping tag
CLF10040T-220M-H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    CLF-H
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.382W 10.00mmx9.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    2.7A
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    55mOhm
  • Max DC Current
    2.7A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    2.2A
  • Case/Size Code
    3938
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
  • Height
    3.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm