  • CLF10040T-221M-H
CLF10040T-221M-H
advertisement
Manufacturer No:
CLF10040T-221M-H
HK JDW NO:
769-CLF10040T-221M-H
Datasheet:
CLF10040T-221M-H
Description:
Quantity:
In Stock : 703
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CLF10040T-221M-H
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Current Rating
    880mA
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    520mOhm
  • Max DC Current
    880mA
  • Current - Saturation
    700mA
  • Case/Size Code
    3938
  • Height
    3.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    CLF-H
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.382W 10.00mmx9.70mm
  • Tolerance
    ±20%