  • CLF10040T-3R3N-CA
CLF10040T-3R3N-CA
advertisement
Manufacturer No:
CLF10040T-3R3N-CA
HK JDW NO:
769-CLF10040T-3R3N-CA
Datasheet:
CLF10040T-3R3N-CA
Step5Bar-code shipping tag
CLF10040T-3R3N-CA
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CLF-CA
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.382W 10.00mmx9.70mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Obsolete
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    4.8A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    4.8A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    14.3mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    6.6A
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    9.7028mm