  • CLF1G0060-10
CLF1G0060-10
advertisement
Manufacturer No:
CLF1G0060-10
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-CLF1G0060-10
Package:
SOT-1227A
Datasheet:
Description:
CLF1G0060-10 - 10W BROADBAND RF
Step5Bar-code shipping tag
CLF1G0060-10
  • Package / Case
    SOT-1227A
  • Supplier Device Package
    CDFM2
  • Mfr
    Rochester Electronics, LLC
  • Series
  • Voltage - Rated
    150 V
  • Current Rating (Amps)
  • Frequency
    6GHz
  • Current - Test
    150 mA
  • Transistor Type
    HEMT
  • Gain
    16dB
  • Power - Output
    10W
  • Noise Figure
  • Voltage - Test
    50 V