  • CLF7045NIT-1R0N-D
CLF7045NIT-1R0N-D
advertisement
Manufacturer No:
CLF7045NIT-1R0N-D
HK JDW NO:
769-CLF7045NIT-1R0N-D
Datasheet:
CLF7045NIT-1R0N-D
Description:
FIXED IND 1UH 6.5A 12 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
CLF7045NIT-1R0N-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    CLF-NI-D
  • Size / Dimension
    0.291Lx0.276W 7.40mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    6.5A
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    12mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    8.5A
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    6.5A
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm