  • CLG-100-15
CLG-100-15
advertisement
Manufacturer No:
CLG-100-15
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-CLG-100-15
Package:
100
Datasheet:
CLG-100-15
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLG-100-15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    100
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    CLG-100 (100W)
  • Size / Dimension
    7.80Lx2.68W x 1.53 H 198.2mmx68.0mmx38.8mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Cable
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Voltage - Rated
    417V
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, PSE, TUV
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    3750kV
  • Voltage - Input (Max)
    295VAC
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    5A
  • Voltage - Output
    11.25V~15V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Current - Output 1
    5A
  • Max Output Power
    75W
  • Max Input Current
    1.1A
  • Height
    38.608mm