  • CLLE1AX7S0G105M
CLLE1AX7S0G105M
advertisement
Manufacturer No:
CLLE1AX7S0G105M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CLLE1AX7S0G105M
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 20% 22% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 5295
Step5Bar-code shipping tag
CLLE1AX7S0G105M
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    8
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    BULK
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    X7S
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Height
    500μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm