  • CLPFL-0021-BNC
CLPFL-0021-BNC
advertisement
Manufacturer No:
CLPFL-0021-BNC
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CLPFL-0021-BNC
Package:
BNC In-Line Module
Datasheet:
CLPFL-0021-BNC
Description:
Signal Conditioning DC - 21MHz 50 ohm BNC -40C +85C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLPFL-0021-BNC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Package / Case
    BNC In-Line Module
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.550Diax2.590W 13.97mmx65.79mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Resistance
    50Ohm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    21MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Filter Type
    Low Pass
  • Width
    65.786mm