  • CLS-TC11A12250G
CLS-TC11A12250G
advertisement
Manufacturer No:
CLS-TC11A12250G
HK JDW NO:
454-CLS-TC11A12250G
Package:
Datasheet:
CLS-TC11A12250G
Step5Bar-code shipping tag
CLS-TC11A12250G
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Current Rating (Amps)
    20A DC
  • Current Rating
    20A
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Actuator Type
    Standard Round
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 12.20mm Dia
  • Illumination Voltage (Nominal)
    12VDC
  • Illumination Type, Color
    LED, Green
  • Throw Configuration
    M12 x 0.75
  • Actuator Length
    20.00mm