  • CLT125N-L630
CLT125N-L630
advertisement
Manufacturer No:
CLT125N-L630
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-CLT125N-L630
Package:
Datasheet:
CLT125N-L630
Description:
Non-Heat Shrink Tubing and Sleeves Corr. Loom Tub Slit 1.25" (31.8mm)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLT125N-L630
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Material
    Polyamide (PA6), Nylon 6
  • Weight
    2.880312kg
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Published
    2000
  • Series
    CLT
  • Feature
    Crush Resistant, Impact Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Slit Wrap
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Type Attributes
    Slit Harness
  • Abrasion Protection
    Abrasion Resistant
  • Heat Protection
    Heat Stabilized
  • Diameter
    38.1mm
  • Length
    50.00' 15.24m
  • Diameter - Inside
    32.8 mm
  • Wall Thickness
    0.008 ~ 0.030 0.20mm ~ 0.76mm
  • Diameter - Inside, Non-Expanded
    1.278 (32.46mm)
  • Diameter - Outside, Non-Expanded
    1.536 (39.01mm)