  • CM02X5R101K16AH
CM02X5R101K16AH
advertisement
Manufacturer No:
CM02X5R101K16AH
HK JDW NO:
428-CM02X5R101K16AH
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
CM02X5R101K16AH
Description:
CM 100pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CM02X5R101K16AH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CM
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    100pF
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm